O mnie

Nazywam się Alicja Mentel. Moja przygoda z fizjoterapią rozpoczęła się na studiach (Uniwersytet Jagieloński, AWF w Krakowie), a prawdziwego rozpędu nabrała poprzez indywidualną pracę z pacjentami. To właśnie ta praca i realny wpływ na jakość życia innych ludzi jest dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji.

Moje doświadczenie w pracy z pacjentami pokazuje, że bóle kręgosłupa stanowią powszechny problem, co więcej, przestały one być jedynie symbolem nadchodzącej starości. Skarżą się na nie coraz młodsi ludzie, a są to głównie osoby wykonujące pracę w pozycji siedzącej. Stąd zrodził się pomysł na Projekt Kręgosłup, a zwalczanie dolegliwości bólowych kręgosłupa stało się moją misją.

Żeby jak najlepiej realizować to powołanie, swoje umiejętności poszerzam na specjalistycznych kursach (PNF, terapia manualna). Dodatkowo, w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, duże znaczenie przypisuję profilaktyce i wdrażaniu właściwej higieny kręgosłupa. Dlatego istotnym elementem mojej działalności są szkolenia.

Moja praca jest dla mnie swego rodzaju wyzwaniem i pasją jednocześnie. Ale jak wiemy, nie samą pracą człowiek żyje, więc staram się również rozwijać inne zainteresowania.

Jakiś czas temu zakochałam się w podróżach rowerowych, dzięki którym zwiedziłam wiele zakątków Europy.

biking

Wyprawa rowerowa wokół Sycylii

Uwielbiam docierać też w miejsca, gdzie natura przejmuje panowanie nad cywilizacją. Dlatego chętnie zamieniam rower na górskie buty i podążam w górę, zatrzymując się przy widokach, obok których nie da się przejść obojętnie.

trekking

Trekking przez archipelag Lofotów w Norwegii